Sīkdatnes

Šī tīmekļa vietne izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību. Ar jūsu piekrišanu var tikt izmantotas analītikas un citas sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību. Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.

Apstiprināt Apstiprināt obligātās
Kolektīvi

Vokālais ansamblis HARMONIJA RĪGAI

K/C “Imanta"
Anniņmuižas bulvāris 29

Vokālais ansamblis HARMONIJA RĪGAI

Vokālais ansamblis “Harmonija Rīgai” Latvijas kultūrtelpā ir unikāla mākslinieciska vienība, kas kopš tās dibināšanas 1992. gadā vēl joprojām ir vienīgais barbershop stilā koncertējošs kvartets Latvijā. Barbershop mūzika ir a cappella dziedāšanas stils, ko raksturo cieša četrbalsīga harmonija, tas priecē klausītājus amerikāņu mūzikas tradīciju gaisotnē.

Kolektīva mērķis ir sniegt klausītājiem savādāku, no tradicionālā 19. gadsimta vācu vīriešu dziedāšanas stila “liedertafel” atšķirīgu vīru balsu skanējumu, jo melodiju izpilda nevis pirmā, bet gan otrā balss. 
Dalībnieku muzikālās intereses galvenokārt koncentrējas uz klasisko barbershop stilu, taču neiztrūkstoši programmās tiek iekļautas arī pašu veidotas populāru latviešu melodiju aranžijas un oriģinālkompozīcijas. Lai popularizētu šo dziedāšanas veidu, ansamblis izveidojis ikgadēju koncertu “Barbershop Night”, kurā aicina piedalīties ansambļus un korus  izmēģināt savus spēkus šajā stilā. 

Ansamblis nes Rīgas vārdu, līdz ar to repertuārā allaž tiek iekļautas dziesmas par mūsu dzimto pilsētu. Šobrīd top arī latviešu tautas dziesmu programma ar Rīgas tematiku.

Ansambļa vadītājs Ā. Šķepasts (kontrtenors), G. Zujevs (līderis, galvenās partijas, melodijas izpildītājs), un A. Milzarājs (bass) ir profesionāli kora diriģenti un dziedātāji ar ilggadēju pieredzi. Tikpat pieredzējis vokālajā laukā ir arī A. Miltiņš (baritons) – dziesminieks, dziesmu autors, bērnu, mazākumtautību mūzikas projektu veidotājs un producents.

Kvartets sniedz koncertus Latvijā, piedalās konkursos, prezentācijās un pilsētas svētkos. Ansamblis uzstājies Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Dānijā, Spānijā, Zviedrijā, Azerbaidžānā, tai skaitā arī Starptautiskos Bārberšopa ansambļu forumos.

Lai saprastu kādas tad ir atšķirības starp klasisku un Bārberšopa skanējumu jāsaprot, ka melodija vienmēr ir trīsbalsīgu akordu ieskāvumā, kas nepieredzējušam klausītājam rada neierastas izjūtas, jo ir it kā noslēpusies akordu secību koordinātēs.

Tradicionālais balsu sadalījums un izvietojums – T2 T1 B2 B1 
Bārberšopa balsu sadalījums un izvietojums – T1 (Kontratenors), Līderis (Tenors), B2 (Bass), B1 (Baritons) – T1 L B2 B1