Sīkdatnes

Šī tīmekļa vietne izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību. Ar jūsu piekrišanu var tikt izmantotas analītikas un citas sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību. Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.

Apstiprināt Apstiprināt obligātās
Kolektīvi

Tautas lietišķās mākslas studija ZĪLE

K/C “Iļģuciems”
Lidoņu iela 27 k-2
Trešdienās / Sestdienās
18.00–21.00 / 9.00–14.00

Tautas lietišķās mākslas studija ZĪLE

Lietišķās mākslas studija ar nosaukumu “Zīle” tika dibināta 1969. gadā. Sākotnēji mākslas studijas uzdevums bija metālkalēju – tautas daiļamata meistaru – amata prasmes izkopšana, tautas ornamentu apgūšana, folkloras un etnogrāfijas zināšanu uzkrāšana. Papētot senās dalībnieku kartes, tajās ir redzamas arī studijas dalībnieku nodarbošanās: metāla virpotāji, metinātāji, tautas daiļamata meistari, izšuvējas, arhitekti, pedagogi, inženieri, galdnieki, juvelieri un citu profesiju pārstāvji.

2001. gadā studijā tika organizēta skolēnu grupa. Grupas darbība bija veiksmīga, bet skolēni izauga un aizgāja katrs savu ceļu. Savā laikā, ap gadsimtu miju, studijā praksē nāca pat Mākslas akadēmijas studenti. Studijas un tās dalībnieku darbības rezultātā top skaisti darbi – melnā metāla kalumi, tos atzinīgi novērtē arī nozares eksperti un izstāžu iekārtotāji, bet ceļš līdz glītajiem darbiem ir grūts gan fiziski, gan garīgi, smirdīgs un netīrs.

Studijā esošos dalībniekus kopā tur vēlme redzēt un veikt ļoti izturīga materiāla – metāla pārvērtības. Vērot tā formas maiņu, fizikālo parametru izmaiņas – cietību un elastību. Metāla priekšmets uz kopējā viegli irstošo patēriņa ekonomikas preču nestabilā fona rada stabilitātes un pamatīguma sajūtu. Vēl visus dalībniekus saista uguns maģija – liesmu spēle ēzē, sakarsētā metāla krāsu izmaiņas, un kāda dvēseles dzīlēs mītoša senču spīta dzirksts.

Studijas piedalīšanās izstādēs un pasākumos ir viens no instrumentiem kā parādīt studijas darbu. Tas ietver gan skaistu un lietderīgu studijas dalībnieku darbu eksponēšanu izstādēs, gan senā amata atrādīšanu pasākumos ar dažādiem paraugdemonstrējumiem un stāstiem.

Uzturam amata prasmes, īpašības un mēģinam atšķetināt tā noslēpumus. Etnogrāfiju darbos saglabājam un veicinām jaunradi atbilstoši studijas dalībnieku interešu virzienā.