Sīkdatnes

Šī tīmekļa vietne izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību. Ar jūsu piekrišanu var tikt izmantotas analītikas un citas sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību. Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.

Apstiprināt Apstiprināt obligātās
Kolektīvi

Tautas lietišķās mākslas studija ATAUDZE

K/C “Iļģuciems”
Lidoņu iela 27 k-2
Ceturtdienās
11.00–19.00

Tautas lietišķās mākslas studija ATAUDZE

Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” darbojas kopš 1969. gada, kad Kultūras namā “Draudzība” meistara Artūra Vīksnas vadībā sāka darboties pinēju pulciņš. Šobrīd studijas “Ataudze” vadītāja  ir Ineta Vēvere.

Radot darbus, mēs ievērojam senču tradīcijas un saglabājam kultūras mantojumu. Pētām senus paraugus, veidojam kopijas, kā arī izdomājam jaunus, mūsdienīgus pinumus. Materiāli, kurus izmantojam pīšanā, ir ļoti daudzveidīgi. Tās ir klūgas, sloksnes, saknītes, meldri, doņi, vilkvālītes, kalmes un skalbes, kā arī citi mūsu apkārtnē augošie augi. Katram pinumu autoram izveidojas savs rokraksts, savi iemīļotie materiāli. Dažus priekšmetus var izveidot dienas laikā, bet citiem ir nepieciešamas vairākas dienas, pat nedēļas un mēneši. Katrs studijas dalībnieks var radoši izpausties dabas doto materiālu mērcējot, lokot, pinot, vijot, krustojot, sienot, vai citādi pārveidojot, lai izveidotu sev tīkamu lietu. Darbs prasa pirkstu veiklību, pacietību, rūpību, precizitāti, bet gandarījums un prieks ir garantēts. Studijas nodarbībās esam draudzīgi, izpalīdzīgi un atbalstoši. Labprāt dalāmies ar savām zināšanām, prasmēm, pieredzi, prieku un draudzīgumu. Studijā top patiesi praktiskas, mīļas un noderīgas lietas. Mēs pinam dažādus traukus, cepures, somas, rotaļlietas un rotājumus. Mūsu radīšanas prieks sniedz gandarījumu gan pašiem, gan citiem.

Mūsu pinēju darbi bijuši izstādīti un apskatāmi vietējās, pilsētas un valsts nozīmes lietišķās mākslas izstādēs. Studijas darbi ir bijuši izstādīti Lietuvā, Igaunijā, Japānā un Somijā. Atsevišķi augstu novērtētu meistaru darbi ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krājumos.”