Sīkdatnes

Šī tīmekļa vietne izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību. Ar jūsu piekrišanu var tikt izmantotas analītikas un citas sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību. Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.

Apstiprināt Apstiprināt obligātās
Kolektīvi

Amatierteātris RAMPA

K/C “Iļģuciems”
Lidoņu iela 27 k-2

Amatierteātris RAMPA

Amatierteātris “Rampa” dibināts 1973. gadā, kopš izveidošanas to vada režisore Ināra Čakste. 2023. gadā kolektīvs nosvinēja savu 50 gadu jubileju.

Kolektīvs darbojas kā teātra studija, kurā jaunie, tikko atnākušie dalībnieki apgūst ne tikai aktiermeistarību, bet arī piedalās uzvedumos. Līdz ar to, top izrādes un brīvdabas uzvedumi ar dažādu paaudžu aktieriem. Amatierteātra aktieriem ir iespējas spēlēt ne tikai uz skatuves, bet arī muzejos, brīvdabas estrādēs, pilīs, muižās, un filmēties filmās. Iegūtā pieredze dod iespēju sevi pilnveidot.

Amatierteātris “Rampa” iestudē galvenokārt latviešu dramaturgu darbus, tā popularizējot latviešu dramaturģiju. Amatierteātrim ir ilgstoša un radoša sadarbība ar Jāņa Akuratera muzeju, “Rampas” dalībnieki piedalījušies “Muzeju nakts” pasākumos un dažādos radošos vakaros muzejā. Viens no interesantākajiem ir bijis divu dzejas dižgaru – M. Ķempes un Ē. Ādamsona dzejas un vēstuļu sarakstes vakars. Kopīgi ar Akuratera muzeja darbiniekiem un Nacionālā teātra aktieriem izveidota reklāmfilma “7 tēli autora mājā”. Apgūta pieredze arī aizkadra teksta ierunāšanā.

Izveidojusies ilgstoša sadarbība arī ar citiem Latvijas muzejiem, “Rampa” ar izrādēm  katru gadu piedalās Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gadatirgos. Regulāri piedalās arī teātra salidojumos un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētajos pasākumos “Rīga spēlē teātri”. R. Blaumaņa muzejā “Brakos” ir spēlēti fragmenti no lugas “Velniņi”.

Šajos gados iestudēts:

A. Brigaderes lugas “Pāri, kas dabonas”, “Čaukstenes”, “Sprīdītis”, “Maija un Paija”
R. Blaumaņa lugas “Zagļi”, “Trīnes grēki”, “No saldenās pudeles”, “Ugunī”, fragmenti no lugas “Skroderdienas Silmačos”, “Pēc pirmā mītiņa”
J. Akuratera lugas “Kalpu zēna vasara”, “Šis un tas it nekas”
J. Jaunsudrabiņš “Jo pliks, jo traks”
A. Upīša lugas “Ziņģu Ješkas uzvara”, “Sūnu ciema zēni”, “Atraitnes vīrs”
M. Zīverta lugas “Divkauja”, “Fiksā ideja” un arī (lugas ekranizācija) “Minhauzena precības”
A. Eglīša luga “Omartijas kundze”, “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
E. Vulfa luga “Līnis murdā”
J. Zeibolts “Dullais barons Bunduls”
H. Gulbis “Vecīši”,
J. Jurkāna luga “Ak, nauda, naudiņa”,
M. Zālīte “Zemes nodoklis ’’,
L.Stumbres lugas “Tā, lai var redzēt ceļu”, “Aklā siena ”, “Plīvurītis ar punktiņiem”

Savus spēkus izmēģinājuši ,spēlējot arī ārzemju dramaturģiju: 
E. Labiša Vodeviļa “Salmu cepurīte”
H. Ibsena drāma “Eijolfiņš”

Lugas bērniem:
A. Brigadere “Sprīdītis”, “Maija un Paija”
J. Švarca “Pelnrušķīte”, “Sarkangalvīte”